Bernie805 Bernie805
  • 27-04-2015
  • Mathematics
contestada

three gallons of paint are used to paint 16 wooden signs. how much paint did each signs use.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 28-04-2015
You divide 16 and 3 to get 5.33 (repeating decimal)
Answer Link

Otras preguntas

what is the answer for the fraction 26/10
What were working conditions like during at 1800s
Name of Text/ What, of this Goldfish, would you wish Claim: Supporting Evidence 1 Supporting Evidence 2 Supporting Evidence 3 Is this evidence relevant? Is this
Expectations relate to future schooling in that you can O avoid classes that might challenge your skills O expect that future teachers will grade harshly to pun
Lean ground beef is advertised at $1.78/lb. What is the price per kilogram? (There are approx. 2.2 lbs in 1 kg)
For a field trip 20 students rode in cars and the rest filled nine buses. How many students were in each bus if 236 students were on the trip?
What is an adjective??[tex]7 \times 22 \geqslant 25 \\ [/tex]​
__________ is a common tool that supports visualization (the graphical displays of patterns and complex relationships in large amounts of date); it tracks key p
A carpenter finds that if she charges p dollars for a chair, she sells 600 – 3p of them each year. How much should she charge to maximize her annual revenue?
1. EDDEPNIEENT: A sales person. 2. RRGTEEAA: To negotiate the price of an article. 3. JCAA: A box where the sales person keeps the money of his/her sales. 4. RB