Seba2020
Seba2020 Seba2020
  • 23-04-2020
  • Mathematics
contestada

Safeway is selling cereal at $10 for 4 boxes. What is the cost per box?

Relax

Respuesta :

jennysam jennysam
  • 23-04-2020
10/4 = 2.5
therefore each box is $2.50
Answer Link

Otras preguntas

Which would most likely be joined by an ionic bond? a) a positive metal ion and a positive nonmetal ion b) a positive metal ion and a negative nonmetal ion c) a
A true-false test contains 18 questions. In how many different ways can the 18- question test be answered?
Jackie cut a 2 yard spool into 5 equal lengths of ribbon?
do eukaryotes have a nucleus
what is the value of y in the equation 2(3y-4)=10
84 is 15% of what number
Explain why the high pitched whistle is fine for the Dolphins
7. You found that 1.50 ml of a liquid has mass of 2.750g. What is the density of the unknown liquid?
Which factor most greatly limits the power of the US government?
The number of grocery items on two grocery lists differs by 7. the total number of items is 33. How many items are on each list?