rxllbu
rxllbu rxllbu
  • 27-03-2018
  • Mathematics
contestada

The gum you like to is on sale. it is regularly priced at $1.59. Write and equation that will help determine how much you’ll save if you buy the pack today.
S=sale price
C=cost savings

Respuesta :

DoritoCrazz13 DoritoCrazz13
  • 27-03-2018
c=s-1.59 that should be the answer see ya
Answer Link

Otras preguntas

From sea level,the biosphere goes up about 9km and down about 19 km. What is the thickness of the biosphere in meters?
In which system of government does the legislature elect the executive leader of the government
How many times greater is 1 kilogram than 1 microgram?a.     9   10b.    -9   10c.1/    9      10d.      8    10
How do you write thirty six thousands in standard form?
(10−5 2/3)⋅(−2)+x=8 2/3
When K2SO4 is separated into its ions, how is it written?
Through which microscope were cells first observed? simple microscope tunneling microscope compound light microscope electron microscope
arrange the numbers in increasing order 8.08,8.081,8.09,8.008
three dimensional scale model of Earth
what's alike and different between fate and outcome?