Maddenmobile8957 Maddenmobile8957
  • 24-03-2018
  • Business
contestada

How many ounces of cereal costs $2.49 what is the cost per punce?

Respuesta :

rl105248 rl105248
  • 24-03-2018
16oz would at least cost around $2.00 


Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a correct statement about micronutrients? They assist in the process of energy metabolism as cofactors or components of enzymes. They
A large city has been financing all of its services through property taxes and sales taxes. As the cost of services has been increasing, the city has found it n
In order to resolve a key weakness of the Articles of Confederation, the delegate to the Constitutional Convention decided to- a. ban thé importation of African
What is a quantity that has magnitude and direction? O speed O vector O motion O reference point
How did African nationalist leaders express their opposition to the formation of the union​
To test that the solution to the equation below is x = 4, which of the following calculations should be performed?
Which graph represents a linear equation?
Simplification of rational expressionn.. a/(a-b)+b/(b-c)(b-a)+c/(c-a)(c-b)
THE SEQUENCE OF CARRIES INFORMATION OF AN ORGnisim
At some point in an underground horizontal pipe, the speed of water is 2.5m/s and the gauge pressure is 2×104 Pa. What is the gauge pressure if the pipe is chan