brissa23 brissa23
  • 23-03-2018
  • Mathematics
contestada

mary is making pillows for her life skills class. she bought 2 1/2 yards of fabric. her total cost was $15. what was the cost per yard
?

Relax

Respuesta :

mariahderenzo
mariahderenzo mariahderenzo
  • 23-03-2018
$6 per yard
please give brainliest
Answer Link

Otras preguntas

What's protein synthesis?
Should spanish colonial settlers accept the new laws of 1542?
how do adrenaline help in dealing with emergency situations
Given the function f(x) = 4(x+3) − 5, solve for the inverse function when x = 3
rearrange the following equations into slope intercept form. -3y=2x-6
2.434 to 3 significant figures
Looking Back At The Last Ten Years Of Your Life Describe The Events That Have Been Significant In Shaping Your Personality. Essays .
Is "please have a seat" a complete sentence?
If you are paid an hourly wage of $9.00, determine an equation for finding your weekly gross pay (P) for t hours. Specify an amount between 25 and 40 hours work
The density of aluminum is 2.70 g/cm3. Apiece of aluminum foil that is 1000 cm on each side has a mass of 440. mg. How thick is the piece of foil?