amork001 amork001
  • 22-03-2018
  • Mathematics
contestada

Cereal is 14 ounce box for 2.81, what is the price per ounce

Respuesta :

chloerk02 chloerk02
  • 22-03-2018
2.81÷14 so the answer would be .2
Answer Link

Otras preguntas

How do I️ solve this?
A student heats 3.55 grams of copper and 4.60 grams of iodine for 6.25 grams of a new compound. All of the iodine reacted, but there is still some copper left
"how do we store information in long term memory?"
ocean dumping is a source of pollution for
Given that JKLM is a rhombus, find angle KJM. A. 37° C. 106° B. 74° D. 143°
How are ideas in 2 sentences tied together?
According to the constitution, what are the two formal duties of the vice president?
According to bandura's concept of reciprocal determinism, how are our personalities shaped?
What is the slope of a line that passes through each pair of points (2,2), (3,1) (4,2), (0,2) (-1,2), (0, 5) (-3, -2), (-3, 2)
Benzene is an unsaturated hydrocarbon. an interesting property of benzene is that