killer90001 killer90001
  • 26-01-2016
  • Mathematics
contestada

I really need help plz.

I really need help plz class=

Respuesta :

RarNotRoar000
RarNotRoar000 RarNotRoar000
  • 26-01-2016
I am pretty sure the answer is $140. Since each friend payed $35, there would be 4 groups of $35. So to find the total cost, we add them up, 35+35+35+35= 140. Another method you can use is multiplication. You would do 35×4 and that would also equal 140 dollars. I hope this helped.
Answer Link

Otras preguntas

How are elements identified in terms of their atoms?
write an expression used to find 4x275 using mental math and properties of numbers
How many gal is in 32 qt?
In the Onomatopoeia what does the speaker mean to convey with Slash/splatters/scatters/spurts
What are two violent ways that slaves resisted
What is 15 (x+20) Please help me in any way you can and I hope you have the answer for this question
The train travels 120 miles in 2 hours. How far will the train travel in 4 hours?
Why did the colonists hold the Boston Tea Party?
What is the answer for 4=0.5z-4
what must be true about any point that lies on the x axis