ijot67
ijot67 ijot67
  • 22-01-2016
  • Mathematics
contestada

can someone please help me on all of them

can someone please help me on all of them class=

Respuesta :

hanvoldj
hanvoldj hanvoldj
  • 22-01-2016
Cost in dollars a= cupcakes b=cookies. 2a+1.5b a. The cost for one cupcake is $2 and the cost for one cookie is $1.50 b. The total cost for 6 cupcakes and 6 cookies is $21 $2(6)+ $1.50(6)=? $12+$9= $21 c. Is $20 enough to buy 7 cupcakes and 4 cookies? Yes $2(7) + $1.50(4) $14+$6=20 7 cupcakes and 4 cookies cost exactly $20
Answer Link

Otras preguntas

In which step do you organize information? Writing from outline. Selecting topic, Outlining. Gathering information,
7. Well balanced papers include all of the following EXCEPT: A paraphrases B statistics C data D characters
What is the time signature for 1-9
Read the excerpt from the Declaration of Independence, and then answer the questions. What is the first self-evident truth? What is the second self-evident trut
Please help and explain the question is in the picture
explain the events that led to the dissolution of the soviet union
Griven a matrix A= ( 1 -2 2, 0 -1 0, 2 6 1) Find all eigenvalues of A
1. True or False: If you stop using your credit card for purchases, you won't ever have to pay interest again.
Please HURRY and help
a(n)=āˆ’6āˆ’4(nāˆ’1)a, left parenthesis, n, right parenthesis, equals, minus, 6, minus, 4, left parenthesis, n, minus, 1, right parenthesis Find the 4^\text{th}4 th