alay2005
alay2005
26-02-2018
Mathematics
contestada
What’s the answer to this help
Respuesta :
jacobrocket17304
jacobrocket17304
26-02-2018
you can buy 25 cans of oil
23/.92=25
Answer Link
Аноним
Аноним
26-02-2018
Hello dear!
For this word problem, multiplying is essential.
If you think about it... 0.92 x 25 = 23
Which is what you’re looking for. The answer is 25
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 46+ )
Otras preguntas
The cost to mail a package is $7 for the first 2 pounds and 30 cents for each additional ounce. Which of the following functions represents the cost to mail a p
Which situation is the best example of a hero’s inner conflict? Please help thank you
The largest ecosystem on the earth comprises: an entire continent the oceans the biosphere the atmosphere all the earth's land surface
How might transaction costs affect private solutions to externality problems? transaction costs?
The sum of two numbers is 45 and there difference is 5 what are the two numbers?
What is the radius of the circle given by the equation (x-2)^2+y^2=14
What is the protection of an inventor's idea called in the legislative branch called?
I need to make 2 sentences each with the following words : conserver,era,fragamento,historiador,intacto,reconstruir,y resto. I do not know how to speak Spanish
How much ATP is produced from a single glucose molecule in each chemical pathway? A. Glycolysis yields 8 ATP molecules. Krebs cycle yields 8 ATP molecules. ETS
Lexi ate some of the apples that her mother brought her home from the farmers fair.1 /2 of the apple were left over.Starr ate 1 / 6 of The apples that were left