mgolonks13 mgolonks13
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

Four bars of soap cost $1.12. What would you pay for 2 dozen bars? (1 dozen=12)

Relax

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-02-2018
4 bars = $1.12
Multiply the above equation by 6.
24 bars = $6.72 . . . . . . the cost for 2 dozen bars.
Answer Link

Otras preguntas

How is this fair? How is this right? In America we live in world were equality is needed!!!!! As journalist where do you think the NCAA made the mistakes? How c
Please help me! 20 points! You don't have to graph btw! This is my final question! [Inequalities Review]
If there's an oil spill and there's a fire in the ocean why can't the ocean water just put out the fire?
I need help trying to identify figurative language!!!! The poem “Who Will Tell Them” by Michael Simms. PLEASE HELP
How is the crest of a transverse wave similar to the compressions on a longitudinal wave
what actually led to the execution of Sacco and Vanzetti?
How did Genghis Khan promote unity and exchange of culture in the empire? by eliminating taxes on trade and other business by outlawing travel by people from ou
what protect the contents of the nucleus
Your answer must be simplified.
I am at 4 inches represents 240 miles what is the scale of the map