ravensolarovgmtv
ravensolarovgmtv ravensolarovgmtv
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

which is better to buy?
1 lb of walnuts for $3.49
or
10 oz of walnuts for $2.49

Respuesta :

Janay1012
Janay1012 Janay1012
  • 23-02-2018
the answer is the 10 oz 
Answer Link

Otras preguntas

P=R-C Solve the formula for C
Which solution is the most concentrated?2.0 mL of 10 M H2SO4, where H2SO4 has a molar mass of 98 g/mol5.0 mL of 1.0 M PbSO4, where PbSO4 has a molar mass of 303
which of the following. locations has the highest population density? a. Yucatan b. Mexico city c.mexico. d. belize
what's the word use between lunch and dinner?
In Mindy’s creative writing class, she learned to use the words “like” or “as” to make a direct comparison between two unlike ideas. Which figure of speech did
Read the following sentence with the MLA style in-text citation. Ritter states that space technology that seemed futuristic in the 1950s has long since been inv
In a dramatic monologue, who does a character address? a beloved a person who has died a silent listener another character who responds
Janelle and Marcus and _______ group went to the library to prepare for the presentation, but the specific book they needed wasn't _______. they're, there their
bookstore rents books to students for $2 per book. The cost of running the bookstore is $300 per hour. The numbers of books and the probabilities that the books
Simplify (√3)(5√3) A)3 1/10 B)3 3/5 C)3 9/10 D)3 7/10