jaleyakidd jaleyakidd
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

find the average rate. Four pounds of apples cost $1.96

Relax

Respuesta :

harunoato harunoato
  • 23-02-2018
49 cents. Divide 1.96 by 4 to get your answer.
Answer Link

Otras preguntas

The ratio to boys to girls in a class is 4:5 what fraction of the class are boys?
how do you solve 6x+45=5y
Which element of caliban character is best illustrated by this excerpt
Deon drove 348 miles using 15 gallons of gas, how many gallons would he need to drive 232 miles
Do you think the government should try to influence the economy and why?
10.5% of 238 also need to estimate as well.
Your friend has just started a savings account that is currently paying 5% interest. If inflation is expected to be 7% this next year, your friend will be earni
Rob cuts a 15 ft wire into 8 equal peices. About how long is each piece
Share ?747 in the ratio 2:7 between tom and Ben. How many will both of them get
Solve for x a. 2/3x=11/6 b. 3/4 divided by x=1/3