naynay0319 naynay0319
  • 22-02-2018
  • Mathematics
contestada

If you can buy one can of pineapple chunks for $2 then how many can you buy with $10

Respuesta :

Brainliac
Brainliac Brainliac
  • 22-02-2018
You can buy 5 cans with $10.

(did you see my pun?)

Hope this helps!
Answer Link
forever05
forever05 forever05
  • 22-02-2018
You can buy 5 cans with the $10
Answer Link

Otras preguntas

x(3x - 2) - x(6x + 1)​
Palesa takes 3/7 hours to mix cake ,2 2/7 hours to bake it . How many hours altogether does palesa take to complete cake
WHAT IS THE ADVERB - Harriet Tubman was known everywhere for the Underground Railroad.
The question is in the picture.
In three to five sentences, describe how the arms race during the Cold War increased tensions (50 points)
Find the sum 18.1+7.6+4.24
4. Sheri and Niles worked at the library a total of 18 hours a week. Sheri worked 2 hours a week more than Niles. How many hours did each work a week?
Select the word that does NOT belong. * extolled O invasive species O infestation
If you knew a friend had a drug or alcohol problem, what are some things you could do to help him or her?
WILL GIVE BRILLIANT The graphs give the speeds of three people who are riding snowmobiles. Tell which graph corresponds to the situation. Drag and drop the cor