contestada

IF 5 apples cost $1.25 hewn much dose one apple cost? Also how much dose 2,3,4,6,7,and 8 apples cost?

Relax

Respuesta :

1 apple would cost $.25.
2 apples would cost $.50.
3 apples would cost $.75
4 apples would cost $1.00
6 apples costs $1.50
7 apples costs $1.75