mikeysettles2 mikeysettles2
  • 23-01-2018
  • Mathematics
contestada

a pack of 12 sodas cost $5.04. what is the unit rate in dollars per soda

Relax

Respuesta :

jpwilkins26 jpwilkins26
  • 23-01-2018
Divide $5.04 among the 12 sodas.
(5.04/12)
Which makes it $0.42 per soda in the whole pack.
Answer Link

Otras preguntas

what is a cardinal? please help
in a 4*100m relay race,tota track length is 200m and time taken by one particular group is 50.2sec. ehat is the average speed and average velocity of that group
what is smog? could you help me... pls
what is the pink panther?
what are the kinds of formulas to remember in 8th grade?
what is smog? could you help me... pls
what 3 numbers multiply to get 63?
I need help.. 7k/8-3/4-5k/16=3/8seven "k" over eight minus three fourths minus five "k" over sixteen equals three eighths
If the supplement of an angle is two-third of itself ,then its supplement is
What polynomial when divided by 2y^5 yields 4y^2-2y+9 as a quotient?