Nicolelovesu Nicolelovesu
  • 25-11-2017
  • Mathematics
contestada

Rami buys 3 pounds of oranges . If the cost is represented by c, what is the cost per pound

Respuesta :

nickmh2 nickmh2
  • 25-11-2017
It's C/3 since c is the total price of the total weight of the oranges and there are three pounds.
Answer Link

Otras preguntas

what is the smallest fredholl number that is prime
How do you have factor y=6x²+24x-192 and find the zeros?
the scale is 2 inches:4 feet ,find the scale factor
what is .net formatting?
the scale is 2 inches:4 feet ,find the scale factor
Please tell me what is the State Tree of Tennessee?
Mr. Anders wants to put a fence around his backyard. His backyard is rectangular. The lengths of the sides are 75 yards , 45 yards, 75 yards, and 45 yards. How
If my final exam is worth 30% and my class average is 80, what do I need to get to pass the exam?
An increase in which quantity will result in an increase in momentum?
Standing in your tree house, 50 feet off the ground, you look down at a 60° angle and notice a Frisbee. Approximately how many feet from the base of the tree