lily214 lily214
  • 21-11-2017
  • Mathematics
contestada

mr.Jensen is buying pencils to sell at his art supply store.His budget is $205.If packs of 100 pencils cost $8. How many packs can he buy?

Relax

Respuesta :

Topmadworld
Topmadworld Topmadworld
  • 21-11-2017
Hey there,
1 pack = $8
? packs = $205
$205 / $8 = 25
Mr Jensen can buy 25 packets in maximum.

Hope this helps ^_^

~Top
Answer Link

Otras preguntas

how are proteins used in mating by Japanese beetles?
what is a cell wall in simple words
a parent with type AB blood could not produce a child with type ? A.B B.A C.O D.AB
a parent with type AB blood could not produce a child with type ? A.B B.A C.O D.AB
Which is greater 10.2 or 10
what alcohol is found in triglyceride?
What would be the impact on the environment if an artificial virus that attacked and destroyed chloroplasts in plant cells was accidentally released by a resear
290 is 10 times as much is 2900
Is 1.4 greater than, less than, or equal to -14/7
at the pet fair, Darlene's dog weighed 5 times as much as leah's dog. Together, the dogs weighed 84 pounds. how much did each dog weigh? complete the bar model.