harloogie
harloogie
23-10-2015
Mathematics
contestada
$1.12 for 8.2 ounces help as soon as possible
Respuesta :
AL2006
AL2006
23-10-2015
I'll go out on a limb here, and assume that you want a unit rate,
although technically, you haven't asked ANY question.
==> 13.66¢ per ounce
==> 7.32 ounces per dollar
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 15+ )
Otras preguntas
Water weighs about 8.34 pounds per gallon. About how many ounces per gallon is the weight of the water?
Last week your weight was 205 pounds. After dieting all week, you realize a weight loss of 4%. How many pounds did you lose?
what percent of 5 is 34
Which of the following is a good nutritional plan for an athlete who is taking a few months off after an injury? A. Reduce caloric intake. B. Increase caloric
What are three primary considerations that needed to be addressed when the civil war ended?
An exponential function is written as F(x) = a bx, where the coefficient a is a constant, the base b is _____ but not equal to 1, and the exponent x is any numb
1. Solve this problem: –282 – (+1,017) = ? A. 735 B. –1,299 C. –735 D. 1,299 2. Sue has a balance of $35 in her checking account. She writes one check for $10,
A roller coaster moves 200 ft. horizontally, then rises 135 ft. at an angle of 30 degrees above the horizontal. It then travels 135 ft. at an angle of 40 degree
Which of the following is a social cost of economic instability? a. wasted resources c. economic growth b. inflation d. full employment please select the be
When designing an experiment a benefit of larger sample sizes would be more____. A.variables B.representative data C.time per group D.control groups