heyheyhey10101 heyheyhey10101
  • 24-10-2017
  • Mathematics
contestada

Chan her Bought 3.4 pounds of coffee that cost 6.95 per pound how much did you spend on coffee

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-10-2017
$23.63. Because 6.95x3.4 is 23.63
Hope it helps

$23.63
Answer Link

Otras preguntas

a moving company charges a flat rate of $85 plus and additional $0.17 per mile driven. How far must the company drive to earn at least $100? Round to the neares
“Every segment of our population has a right to expect from . . . government a fair deal.”
A pot is heated on a stove . Which process causes the metal handle of them pot to also become hot?
How many triangles are formed by the diagonals from one vertex of a regular octagon?
A bird is flying 100 feet off the ground. Looking down at a 45° angle, it sees a mouse standing still. Approximately how far will the bird have to fly to catch
A bag of cookies can be shared equally among 2,3,4,5, or 6 people.What is the least number of cookies the bag could have? hat is the least number of cookies the
A man travellers 10 km to the east 20 km to the north. Find distance moved displacement
Calculate the discriminant. x2 – x – 2 = 0
Calculate the discriminant. x2 – x – 2 = 0
A potter use 3/5 of a pound of clay to make a bowl.How many bowls the potter make from 10 pounds.