Jasmineleannc Jasmineleannc
  • 23-10-2017
  • Mathematics
contestada

We did not find results for: suppose you write a book. the printer charges $4 per book to print it, and you spend $5500 on advertising. you sell the book for $15 a copy.

Relax

Respuesta :

tattoosbybrittowyhod
tattoosbybrittowyhod tattoosbybrittowyhod
  • 27-10-2017
$5519.00 for all of it
Answer Link

Otras preguntas

is the following sentence true or false?classifying makes it easier to compare and contrast organisms and their actions, behaviors, or function
this is something that isn't a necessity but is nice to have (like a salt shaker or a telephone)
A citrus grower ships grapefruit in boxes of 10. one season, the grower shipped 20,400 boxes of grapefruit. how many grapefruit were shipped
consider the decimal 0.101001000100001000001...do u think this decimal represnts a rational number why or why not
Rachel says that when she ran 155 yards , she went farther than Beth , who only ran 327 feet . is Rachel correct
What is £56 divided in a ratio of 5:3
What is 5,087,739 rounded to the nearest ten-thousand.?
is the ratio 4.2:1.5 proportional to the ratio 12.6:4.5
what would you be most likely to measure be immersing an object in water and seeing how much the water level rises?
how do you graph f(x)= |x-2|+5