alvaluzmontijo alvaluzmontijo
  • 21-09-2017
  • Mathematics
contestada

Jackie purchased 8 noodles for 3:27 what is the unit price per cup of noodles round to the nearest cent

Relax

Respuesta :

sundaysong01 sundaysong01
  • 21-09-2017
The unit price per cup of noodles is 0.41, if you round.
Answer Link

Otras preguntas

On a math test, Johnny made a raw score of 95 on a 40 question test. The correct answers were given 5 points each while incorrect answers deducted 2 points eac
Which factor most greatly limits the power of the US government?
Which is the best source of a historical evidence to learn about how an event unfolded? A) a historical novel that takes place during the event B) a political
compare and contrast area and volume
Cindy went to the fruit stand to purchase oranges and bananas. She can purchase 5 oranges and 6 bananas for $2.05 or she can purchase 7 oranges and 8 bananas fo
Mary has twice as many pencils as she has pens. Tom borrows a pen. Now, Mary has ten less pens than pencils. How many pencils does Mary does?
what does "Beto" mean in spainish
give m an example of age problem
is 12 over 16 equivalent to 0.6
Liam bought 5 7/8 of steak. He used 2 1/16 pounds of steak for a cookout. Which is the best estimate of how many pounds of steak Liam has left? A. about 3 1/2