RobDaGod RobDaGod
  • 24-02-2024
  • Mathematics
contestada

Ms. Daisy and Ms. Rose decide to spruce up their gardens and go shopping at the same plant store. Ms. Daisy spends $177 on 3 rose bushes and 13 tulips. Ms. Rose spends $247 for 13 rose bushes and 13 tulips. Find the cost of one rose bush.

Respuesta :

Eliminated
Eliminated Eliminated
  • 24-02-2024
The cost of one rose bush is 7 dollars
Answer Link

Otras preguntas

Question: find the value of n 8:3=n:12
5 liters = hectoliters
all of the following were problems under the article of confederation except ?
Multiply 19×2/9 Type a whole number or a simplified fraction.
simplify: (x^2+3x-4)+(2x^3-2x+5)
what was the basic plot outline of 1984? What happens?
Where were Washington and his army staying according to the article? Please
Fill in the blank to make sure the two fractions equivalent. /30 = 4/5
A medium potato has 26 grams of carbohydrates. Write a function rule that relates the amount of carbohydrates to the number of potatoes.
Question 30 (3.33 points) Many people living in rural America began to move into the cities because land was cheaper for them to buy. 12 18 True False