Relax

Respuesta :

isabela has 3 units
she has 33 dollars
3units=33 dollars
divide both sides by 3
1unit=11 dolllars

total, they have 3+11 or 14 units


1unit=11 dollars
times 14 both sides
14 units=154 dollars
they have $154 together