anishak398 anishak398
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

4 pounds of apples cost $1.96. Find the average rate

Relax

Respuesta :

madelinecooneyov5vjq madelinecooneyov5vjq
  • 24-08-2017
1.96 divided by 4 = $0.49 per pound of apples
Answer Link

Otras preguntas

What mass of Ca(OH)2 will be used to make 45.6g of NaOH? NaCl + Ca(OH)2 -> NaOH + CaCl2 2 NaOH+ CaCl2-> 2 NaCl+ Ca(OH)2 How many moles of NaPh are produc
Hellpppp pls quickly ;(
hey can someone talk to me be i dont have nothing to do lol
Expand logarithm equation
Balcony Scene of romeo and juliet​
What is one possible solution for the triangle below? Y 68° 43 in X 40 in Z YZ*43.0, mZX 94.6º, mzZx 17.4° OYZ 19.3, mZX 85.4º, mZZ » 26.6° OYZx 12.9, mxXx 17.4
A man travels 2 miles, turn left and travels 3 miles, turn left again and travel 6 miles. How far is he from the starting point?​
Part One, The Seventh Day: Character Development Use this graphic organizer to collect your thoughts about characterization in Go Tell it on the Mountain. Revie
Dan is drawing a self-portrait. His face is 8 inches long and his nose is 2 inches long. If the face in the drawing is 14 inches long, how long should he make t
what is 1 + 2 I really need this answer my grades depend on it!!!