reily11
reily11 reily11
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

A deli sells a sandwich spread for $6.40 per pound how much do you have to pay for 24 ounces of the spread?

Respuesta :

jordanmelis
jordanmelis jordanmelis
  • 24-08-2017
24 ounces of spread would cost you $9.60
Answer Link

Otras preguntas

how many faces does a pyramid with a square base have? A. 7 B. 5 C. 6 D. 8
I need help with number 9
what is 5x plus 8. ​
Which art style was characterized by simple forms made from natural materials?
the sum of two consecutive numbers is -49 what are they
Determine a decision you need to make in your life. Evaluate your options. You will need to have 2. Consider the consequences. You will need 2 positive and 2 ne
What prevented the success of Mao Zedong's Great Leap Forward? The people focused too much on tending their farms and not on industry. Industry and mining opera
What’s the answer for all the questions
What is the distance on a number line between 17 and −9.
Read the passage closely. At school everyone made fun of the thick black-bread sandwiches the Duvitch boys ate for lunch. And the girls stared and pointed at th