wellyawell2000ov40qz wellyawell2000ov40qz
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

a bottle of body wash costs $2.88 and contains 12 ounces. how much does it cost per ounce?

Respuesta :

kjshaw84 kjshaw84
  • 23-08-2017
$2.88/12=0.24 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

At current rate of use.known supplies of oil and natural gas may run out in less than ---- year? A.10. B.100. C.500. D .1,000
A simplified representation of an object, structure, or system used in analysis, explanation, interpretation, or design is called.
Robert Hook's discovery helped scientists learn more about _____. microscopes spontaneous generation cells photosynthesis
a row of sprinkler's is to be installed parallel to and 4.5 feet away from the edge of flower bed. each sprinkler waters a region with a 6 foot radius. how far
which groups contains only molecules that are each assembled from smaller organic compounds?
Justin has $7.50 more than Eva and Emma has $12 less than Justin. Together, they have a total of 63.00$. How much money does each person?
what effect did European settlement have on American Indians
how many moles are in 2.3 grams of phosphorus?
Suppose you earn $6 per hour at your part-time job.What will your new hourly rate be after a 2.5% raise? Explain.
5 reasons that cells divide?