jacquelinemarti2
jacquelinemarti2 jacquelinemarti2
  • 25-07-2017
  • Mathematics
contestada

A box of 21 holiday cards sells for $3.99. What is the unit price per card?

Relax

Respuesta :

jedijonathan
jedijonathan jedijonathan
  • 25-07-2017
The unit price is about $0.19 per card.
Answer Link
SpaceMan211
SpaceMan211 SpaceMan211
  • 25-07-2017
It would be .19 Each card.
Answer Link

Otras preguntas

How did the Reconstruction Finance Corporation initially affect the Great Depression
At the end of 2017, Payne Industries had a deferred tax asset account with a balance of $30 million attributable to a temporary book-tax difference of $75 milli
The Muslim population of Moscow: a. has an ever increasing number of mosques in which to pray b. thrives on the melting pot ideals instilled during the Communi
What is the area of the triangle?
Which option to find green computing
Factor 1/8 out of 1/8x−49/8.
Which of the following is most likely:A) L1 cache has 1MB and L2 cache has 32KB B) L1 cache has 16MB and L2 cache has 1MB C) L1 cache has 32KB and L2 cache has
By the 1750s most colonists in America felt very little loyalty to britain
Briefly summarize how information can flow to and from the distant parts of the body, and then back to the brain.
Which layer of the atmosphere contains almost all of the water vapor on Earth?