aalayah2 aalayah2
  • 22-07-2017
  • Mathematics
contestada

Mr. Carr has to buy each of his 24 students a flash drive. Each flash drive costs $12. How much will he spend?

Respuesta :

kenziekapeck
kenziekapeck kenziekapeck
  • 22-07-2017
Me Carr will spend $288
Answer Link
mathmath876
mathmath876 mathmath876
  • 03-09-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

$228

Answer Link

Otras preguntas

What 3 areas should you focus on to improve your physical health?
Venice was located in an ideal position to trade with the west the east africa south america
what are two similarities between ionization energy and electron affinity?
How many electrons are in mg2+?
If fnet equals fg, what is the magnitude and direction of the acceleration of the object? Assume that the object is on Earth's surface.
How do you graph y=-2^(x 2)?
Can you answer the questions please show all your working
Maria made a scale drawing of a county park. the scale she used was 1 inch = 5 yards. the picnic area is 10 inches in the drawing. how wide is the actual picnic
Why constellation seems to have moved through the sky?
Which lines in this excerpt from The Importance of Being Earnest by Oscar Wilde show that Lady Bracknell places utmost importance on wealth and appearances? 1