shaychai
shaychai shaychai
  • 23-06-2017
  • Mathematics
contestada

What is the rate $2.50 for 10 items, as a unit rate?

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 23-06-2017

divide 2.20 by 10

2.5/10 = 0.25 per unit


Answer Link

Otras preguntas

Which metal will spontaneously react with Zn2+(aq), but will not spontaneously react with Mg2+(aq)? (1) Mn(s)(2) Cu(s) (3) Ni(s)(4) Ba(s)
Fallacies are a part of every valid argument.
Imagine that an exchange student from China visits your class. While your teacher discusses how the United States has a limited government, the Chinese student
Which group used the stirrup, skilled horsemanship, and siege warfare techniques to conquer much of Asia and part of Europe in the 12th and 13th centuries? (1)
what is 5 fifths of £65 - 20
receptors that are _____ bind to chemicals outside of the cell, and this binding process causes a chemical response on the inside of cells
what is the main idea in a baby's quilt to sew up the generation
a post on a classifieds website Craigslist advertised a mountain bike selling for $1,164 less than it's retail price. if this is a 40% savings, what is the ret
how would you write the number 421.5 in expanded form
What has changed when a gardener uses a lever to lift a rock, instead of lifting it by hand? A. More force is applied over a shorter distance. B. More fo