Seudónimo
Seudónimo
25-05-2017
Mathematics
contestada
4 tomatoes cost 3.40. What is the unit rate?
Respuesta :
pepetheskunkcat
pepetheskunkcat
25-05-2017
3.40/4= $0.85 per tomato
Answer Link
SirEndernow
SirEndernow
25-05-2017
85 cents each, 3.00/4 is 0.75 and 0.40/4 is 0.10.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
whats fav game giiving out the wierd crown for best answer
The top of the table can be modeled with a cylinder, and the legs can be modeled with rectangular prisms. Estimate the amount of paint needed to cover all parts
Triangle MNO is rotated 180degree using the origin as the center of rotation. On a coordinate plane, triangle M N O has points (negative 3, 2), (negative 3, 3),
Which statement is most likely to be true? the scores from mrs. jones’s class are the closest to the class mean. the scores from mrs. rijo’s class are the close
a copy machine can reduce the size of the material being copied. A diagram measure 16 cm wide by 20 cm long is reduced if the diagram on the reduced copy is 15
MORE HELP PLEASE!!!!!!!
•••“*Pls Help Me*”•••
By rotating their crops, farmers can significantly reduce the amount of pesticides necessary to protect them from harmful insects. One farmer decides that using
On a per-square kilometer basis which three vegetation regions have the most value economically
Poverty of speech, blunted and flat affect, loss of volition, and social withdrawal are all ______symptoms of schizophrenia.