jazzyq108
jazzyq108 jazzyq108
  • 24-05-2017
  • Mathematics
contestada

Connor Drosick loves pretzels and takes a bag to work each day. He recently purhcased a 32-ounce bag for 1.99. determine the unit price

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-05-2017
0.0621875 dollars per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Static discharges occur when
If you roll a standard number cube 42 times, how many times do you expect the cube to show a six or an eight?
Which is a herbivore grass beetle lizard or a hawk
Which character from Antigone by Sophocles is an archetypal character?]
susan took 2 hours to write 30 party invitations write an equation to represent the number of minutes m susan spend writing x invitations
Is anyone really good at geometry and willing to help me with a few questions?
help please!!! brainliest
What was one of the reasons why the French began exploring North America? A. for coal B. for food C. for furs D. for silver
Me gusta esta clase. ¿Cuál prefieres tú? Yo prefiero ésa. Yo prefiero aquél. Yo prefiero aquella. Yo prefiero esta.
Anyone know synthetic division?