babygurl85
babygurl85 babygurl85
  • 24-05-2017
  • Mathematics
contestada

If 3 1/2 pounds of bananas cost $1.96, how much would one pound cost?

Relax

Respuesta :

fussellk
fussellk fussellk
  • 24-05-2017
1.96/3.5 = 0.56 for 1 lb
Answer Link

Otras preguntas

What's the opposite of the word Avatar
celeste hiked 1.8 miles in 0.75 hour what is her average speed
what is the maximum mass of glucose (C6H12O6) that can be burned in 10 g of oxygen?
What was the outcome of the Seven Weeks' War?
3.) Which of the following is a correct list of the three types of energy-providing nutrients? (1 Point) a.) water, proteins, and carbohydrates b.) minerals, vi
Mark the statement if it accurately describes Magellan’s expedition. A. The expedition was the first to successfully circumnavigate the globe. B. The ships m
Many energy sources use turbines to generate electricity. What is one type of energy source that does not use turbines? A. Coal B. Hydroelectric C. Wind D. Sola
Select all that apply. Factors that can increase mutation rates are _____. high temperatureslow temperaturesfood additivesUV rays
what is the sum of 3/8 and 1/16
what decimal is equal to six tenths