glenn18
glenn18 glenn18
  • 22-05-2017
  • Mathematics
contestada

Jorge bought 6 chicken pizza and 2 vegetable pizzas for 127.92. Martin bought 3 chicken pizzas and 8 vegetable pizzas for 133.89. Find out cost of buying a chicken pizza and a vegetable pizza.

Relax

Respuesta :

edogelliott9126 edogelliott9126
  • 22-05-2017
chicken-$21.32
veggie $10.66
Answer Link

Otras preguntas

Which measures are accurate regarding triangle JKL? Check all that apply.m∠K = 84°m∠K = 94°k ≈ 3.7 unitsk ≈ 4.6 unitsKL ≈ 2.5 unitsKL ≈ 3.2 units
Was the BBC allowed in Nazi Germany?
Write the equation of a circle with a center at (6, 7) and a diameter of 4.
What is the number for 9-1-1?
Ian earns $12.50 per hour for working at a restaurant. On Friday he spent 2 1/4 hours cleaning, 1 1/3 hours doing paperwork, and 1 5/12 hours serving customers.
Which verb form correctly completes this sentence? Nosotros _________ que la pintura es de muy buen gusto. A. pienso B. piensan C. pensáis D. pensam
How to find the factor
help please & thank ya
!TWELVE POINTS + BRAINLIEST ANSWER! Write the equation for an ellipse with y intercepts (0,-3) and (0, 3) and major axis of length 10. (must show your work to g
Describe some diff. types of weather that your city or town experience often