bonds89
bonds89 bonds89
  • 22-05-2017
  • Mathematics
contestada

rueben chews four pieces of gum a day. the gum is sold in packages of gum will he need to buy this week?

Relax

Respuesta :

delayna100
delayna100 delayna100
  • 22-05-2017
if he chews 4 pieces of gum a day that is 28 a week so if you need 28 and gum comes in packs of 7 28/7 is 4 so he will need 4 boxes of gum a week or 18 packs a month or 213 a year 
Answer Link

Otras preguntas

What is the Define of ethos and give an example
Could England have done anything to keep the colonies happy and from revolting?
how would i do this? Create a program that will do the following • Ask the user to enter an unknown set of integers, and stop when they enter 9999 • Add up all
NEEED HELP PLEASEEEE!!!!
PLEASE HELP 100 POINTS GIVING BRAINLIEST REPORTING FALSE ANSWERS!
Why do you think religion is important to some people
Simplify the expression shown. 3x + 2-3x + 7 +5x What is the coefficient in the simplified expression? o 5 O 9 O 3x o 5x
7 miles in 10 minutes = 3.5 miles in 5 minutes True False
You are getting ready for a faimly vacation. You decide to download as many movies as possible before leaving for the road trip. if each movie takes 1 (whole) a
turning improper fractions into mixed numbers 2 1/6 4 1/2