deuce deuce
  • 22-05-2017
  • Mathematics
contestada

An 8-pack of juice boxes costs $5. How much do 32 juice boxes cost?

Respuesta :

SapphirianDiadem
SapphirianDiadem SapphirianDiadem
  • 22-05-2017
8*4=32
5*4=20
It costs 20$.
Answer Link
sunflowersandspn sunflowersandspn
  • 22-05-2017
The answer is definitely $20
Answer Link

Otras preguntas

What system includes oxygen, nitrogen, and ozone? a. geosphere b. hydrosphere c. atmosphere d. biosphere
Why did Hitler want to kill the Jewish people?
Simplify the expression 9r+22-4r-5
Hi guys. Im doing a project at school where we have to create a mouse trap powered car. I wanted to know what materials are a must have to make the car move mor
A man is making chicken noodle soup and has found it to be too salty. What method could he use to make the soup less salty?
What would likely happen to global climate if there was a dramatic decrease in greenhouse gases trapped in the atmosphere
When did the most immigrants arrive in the United States? A. 1893 B. 1900 C. 1913 D. 1907
_______________________ is the process of cell modification from a generalized cell to one that performs a specific task.
explain how a scientist would use dna or protein sequences taken from three different organisms to construct a cladogram
During the election for class president 40% of the students order for Jennifer and 60% of the students voted for Kevin 300 students voted in total how many mor