pyperisme
pyperisme pyperisme
  • 24-04-2017
  • Mathematics
contestada

Lucy bought some shrubs to plant in a garden.Eaxh shrub cost $9.If lucy spent $216bin all, how many shrubs did she buy
I need help

Relax

Respuesta :

abby06 abby06
  • 24-04-2017
24 shrubs because you would do 216 divided by 9
Answer Link

Otras preguntas

What's X-y=3 2x+y=12
in human relations the irritation threshold is the?
what is the number in expanded form 0.00072
What's X-y=3 2x+y=12
Why was Germany particularly susceptible to a downturn in the economy? Germany suffered from low prices throughout the 20s and 30s. Germany owed large debts to
what is one quarter added to one eighth
An item only costs $16.95 and is on sale for 22% off the original price. The sales tax is 6.5%. Find the cost of the item. EXPLAIN each step.
a teacher gave a patter: the first term is 5 and the rule is add4, subtract 1. each student says one number. the first student says 5. victor is the tenth in li
how to turn 3/8 into a percent
Which of the following is not one of the four major advances in early cultures? A.the invention of tool. B.the beginning of agriculture. C.the discovery that th