Dinho Dinho
  • 23-02-2015
  • Mathematics
contestada

40 pounds of cashews costing $9.20 per pound were mixed with 100 1b of peanuts costing $3.32 per pound. Find the cost of the resulting mixture

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-02-2015
It cost 12.52 cents all together
Answer Link

Otras preguntas

Antes de la construcción del canal, ¿por dónde navegaban los barcos? a. por el Cabo de Hornos c. por el Mar Negro b. por el Océano Pacífico d. por el Lago Alagu
Select the three expressions that give the area of the figure in square units
A cheesecheese can be classified as either raw dash milkraw-milk or pasteurizedpasteurized. Suppose that 9797​% of cheesescheeses are classified as pasteurizedp
Which choice is an example of the comparative form? A. bitter B. better C. hottest D. absolute
Claire made $160 babysitting last summer. She put the money in a savings account that pays 3% interest per year. If Claire doesn’t touch the money in her accoun
HELP ASSAPP WILL MARK BRAINITEST!!!!
what the chemical name for the formula Be(OH)2
For what purpose was the environment protection agency established
What is the most important element of Shinto
¿Qué tipo de organización social eran los Taínos?