Kawaiibean Kawaiibean
  • 22-02-2015
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate:
$15 for 4 quarts

Respuesta :

kialhocker kialhocker
  • 22-02-2015
$3.75 per quart.

3.75
x   4
   15
Answer Link

Otras preguntas

write five ordered pairs in a table to represent a relation that is not a function.
que fraccion representa el área del rectángulo en centimetros cuadrados 21/5cm largo y 5/2cm anchoa.2/21b.25/42c.42/25d.21/2​
What is the answer toN/9 = 5 answer to n/9 = 5
Boxes? I know LxW and stuff, I just don’t know how to solve this
5 x 7 is the same as (5x5) + (5 x ) =
Please select the word from the list that best fits the definition Every Absolute Qualified
Which of these compounds is expected to have the highest melting point? a CCl4 b OCl2 c NCl3 d LiCl
Leah's mom bought a bag of pistachios.According to the bag, one serving ofpistachios is 2/3 cup. If the bag contains11 5/8 servings, how many cups of pistachios
Which relationship has a zero slope?
_____ I thought I'd join the basketball team, but I soon realized that I wouldn't be able to make such a big time commitment.