Seudónimo Seudónimo
  • 23-02-2017
  • Mathematics
contestada

How many pounds of oranges cost $12? Show your work.

How many pounds of oranges cost 12 Show your work class=
Relax

Respuesta :

bmcshan79
bmcshan79 bmcshan79
  • 23-02-2017
If 2 lbs = $3 then 1lb = 1.50
So $12/$1.50= 8lbs
Answer Link

Otras preguntas

Any machine which moves an object produces work. True or False
The phrase "twinklings and twinges" is an example of both_____. a.hyperbole and enjambment b.hyperbole and assonance c.alliteration and hyperbole d.alliteration
1. Increasing your 401k deduction will ________ your gross pay and __________your federal taxes in the current year
The pose, facial expression, and landscape background of leonardo da vinci's mona lisa communicate to the viewer a mood of ________.
Question #12 Please help
Wich cost more 8 printers priced at $145 per printer or 3 laptops priced at $439 per computer?
Traits are passed down from parents to offspring. Another way of saying this “traits are
Can someone help me with 20
the lengths of the three altitudes of a triangle are 6x,4x and 3x units respectively.if it's perimeter is 18 units then it's area is.
What is 5 ones 13 tens 4 hundreds in standard form