br00kC br00kC
  • 25-07-2022
  • Mathematics
contestada

Four pounds of apples cost $5 How much would 10 pounds o apples cost?

Respuesta :

ynura154 ynura154
  • 25-07-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

plus all of them 5times 10

Answer Link
notantonio56 notantonio56
  • 26-07-2022
The answer is $12.50 because if 4 pounds is $5 1 pound would be $1.25 multiply that by 10 pounds and you would get $12.50
Answer Link

Otras preguntas

It takes liam 56 minutes to lift 4 tyres If he works for 42 minutes how many tyres would he lift
Which lists the main components of Darwin’s theory of evolution
The length of a rectangle is 2 inches more than a number. The width is 1 inch less than twice the same number. If the area of the rectangle is 42 in2 find the d
Why can’t John go into the Antelope Kiva?
convert the following fraction to a decimal 5/9
Please help!! How did China change under Kublai Khan?
Help with 6 plz awesome
Cookies are on sale! Today each cookie costs $0.75 less than the normal price. Right now if you buy 7 of them it will only cost you $2.80.Write an equation to d
Was Napoleon a hero or a villain?
Which best describes an example of genetic engineering ?