mayaanahsan
mayaanahsan mayaanahsan
  • 23-06-2022
  • Mathematics
contestada

if 50 grams of sweets cost 250 rupees find the cost of 380 grams of sweets. ​

Respuesta :

mykirahroberts16 mykirahroberts16
  • 23-06-2022
Cost of 380 gram of sweets = (2.1/50) * 380 = $15.96
Answer Link

Otras preguntas

A motorboat can maintain a constant speed of 28 miles per hour relative to the water. The boat makes a trip upstream to a certain point in 35 minutes; the retur
Which equation represents the line shown on the graph?
The collapse of the USSR had a strong negative effect on which of the following nations?
What is an example of how states’ rights were a cause of sectionalism?
If the nth term of the sequence -1 , 4, 9, 14..... Is 129. Then find the value of n. ​
What virus can infects only cats
hi what is the answer
the odds that a book will be favourable reviewed by three independent critic. a b and c are 5 to 2, 4 to 3 and 3 to 4 respectively. what is the probability none
What is the measure of AC?
Introduction: Match each key term with its correct definition Old Regime a tax paid to the church bourgeoisie France's traditional social and political system a