kopanoemc kopanoemc
  • 25-05-2022
  • Mathematics
contestada

If 8 packets of fudge cost R 30,80 what will the price of 14 packets be?​

Respuesta :

brandymyork21 brandymyork21
  • 25-05-2022

Answer:

53.90

Step-by-step explanation:

30.80/8=3.85 (price per pack)

3.85 x 14 = 53.90

Answer Link

Otras preguntas

What multiplication equation can you to solve 345divided by 15
can you see the picture
The two aspects of the process for evaluating the results of a marketing decision are evaluating the decision itself and __________. evaluating the sales result
I completely lost!! SOMEONE PLEASE HELP!
Astronomers initially had difficulty identifying the emission lines in quasar spectra at optical wavelengths because
Which task can a company perform with intranets? A) communicate with suppliers B) sell products online C) store data securely D) share information with customer
The inequality statements compare the temperature of three different locations in a city at the same time. –2º C > –5º C –5º C > –7º C Which statements
What is 2/7 divided by 4? A. 2/14 B. 1/14 C. 2/11 D. 1/28
Kate set a goal of getting along better with her younger sister. What is a more specific goal for kate?
Slideshare business model what is business