zaidoo zaidoo
  • 26-04-2022
  • Mathematics
contestada

it cost 60$ to for 4 apples how much would 60 apples cost

Relax

Respuesta :

Mala388
Mala388 Mala388
  • 26-04-2022

Answer:

$900

Step-by-step explanation:

60/4 = 15

60 x 15 = 900

Answer Link
tpandazhit13 tpandazhit13
  • 26-04-2022

Answer:

900

Step-by-step explanation:

900 it's not that hard 60/4 15x60

Answer Link

Otras preguntas

The highest level of classification in taxonomy is? Kingdom Class Genus Domain
which of the following samples would be most representative of the entire student population? A. surveying every boy in a gym class. B. surveying every girl in
I need help with this section in the photo!
Macie just bought a new fish tank. The fish tank is a cube with a side length of 1.75 feet. She is going to fill the fish tank using a small plastic container s
if the average grade of an english class rose from 70 to 85 what is the approximate percent increase
If prices increase at a monthly rate of 1.9​%, by what percentage do they increase in a​ year? The annual inflation rate is ​%.
Part ii 1. the solubility of _____________ is least affected by temperature. (name of substance)
I need help with this question
When should a competent person do inspections on excavations?
48/80 divided by what equals 3/5 ?