stacy122103 stacy122103
  • 25-04-2022
  • Mathematics
contestada

6. Which is cheaper?
A) $12 for 800ml or
B) $14 for 1 L

Relax

Respuesta :

001415146
001415146 001415146
  • 25-04-2022

Answer:

A

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Two objects were lifted by a machine. One object had a mass of 2 kilograms and was lifted at a speed of 2m/sec. the other had a mass of 4 kilograms and was lift
Allusion about napolean bonaparte
Why did world war 1 start
What is another name for curl-ups? (8 letter word)
how are tears a example of irreducible complexity? and why could it have not happened through evolutionary processes?
A recipe for a batch of 3 dozen cookies calls for 3 cups flour, 1 cup sugar, and 2 cups chocolate chips. how much of each ingredient should be used to make 2 do
What is the pitch of a sound wave?
The Declaration of Independence states that if government does not protect citizens' rights, citizens have the authority to
32-15x<2 can you help me please
How has the War affected Leon,Eugene,and Andrew ?