cdstewart667 cdstewart667
  • 25-04-2022
  • Mathematics
contestada

oliver bought 7 bags of candy each bags cost 1.50 i need help step buy step

Relax

Respuesta :

clarkmar003
clarkmar003 clarkmar003
  • 25-04-2022

oliver bought 7 bags of candy each bags cost 1.50  

Answer-$10.50

Answer Link
chloegcarter20
chloegcarter20 chloegcarter20
  • 25-04-2022

Answer:

10.5

Step-by-step explanation:

you take 1.50 and times it by how many bags there are so 7

1.50×7=10.5

Answer Link

Otras preguntas

What kind of model is shown? A.Computer B.Physical C.Mathematical
John ran 1 2/5 miles in 1/3 hour. How many miles can John run in 1 hour
plz help, need this asp!! What are the differences between what the French and Spanish wanted when exploring LA? thanks!
Can somebody help me with my work????
answer please ! both questions 7 and 8
What are the 5 features of a civilization?
evaluate 3xy2 y if x = 2 and y = 5
Which statement BEST explains how we know that some ancient American Indian tribes fought with other tribes, long before the European settlers arrived in Americ
WILL MARK BRAINLIEST IF HELP ANSWER EACH QUESTION!! 1. Best Publishing Company Ever pays its authors really well. For the first 10,000 copies of a book sold, it
help me to find x please​