bellanicoletti
bellanicoletti bellanicoletti
  • 26-01-2015
  • Mathematics
contestada

if i have 8 pencils that cost 14 dollars what is the unit rate?

Respuesta :

phenomenal629 phenomenal629
  • 26-01-2015
$1.75 you divide 8 by 14
Answer Link

Otras preguntas

What was President Wilson's main motivation in drafting his Fourteen Points?securing a just and lasting peace in Europerestricting the freedom of trade to benef
Why didn't Walter Cunningham have a lunch? A. he forgot it B. it was stolen C. he gave it away D. he was poor
How do you make a sentence out of this
Archaea and eubacteria are primarily different in _____. genetic make-up and biochemistry size and shape method of reproduction symbiotic relationships
Why did Gregor Mendel study pea plants?
The middle of tectonic plates tend to have fewer mountains then locations near tectonic plate boundaries. What might be one possible explanation for this?
One difference between classical and operant conditioning is that psych
In 2002, this act was enacted as a result of the misconduct committed by executives which resulted in massive economic losses to their employees and investors
Tickets for the movies are $7 for adults and $4 for children. Fourteen people paid a total of $68 for tickets. How many were adults and how many were children?
Use the diagram to complete the statement. Given JKL, sin(38) equals— (Diagram is a right triangle. Angle K is 52 degrees and angle L is 38) cos(38) cos(52) tan