Seudónimo Seudónimo
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

Which is the better deal? Explain why.
A. 5 apples for $3.20
B. 3 apples for $1.75

Relax

Respuesta :

lonelyyear lonelyyear
  • 25-01-2017
5 apples for 3.20 bc for a., youre only paying about $1.50 per apple but for b., youre paying about $1.70 per apple
Answer Link

Otras preguntas

the purpose of the petition sent to king George lll by the first continental congress was to
___________ are a major means through which caregivers imbue the young child's self-concept with cultural values. Concrete rewards Narratives Formal lessons Tal
A population ecologist determines the number of oak trees per square unit in a forest. What is he trying to infer by doing so?
Why do you or do you NOT want Trump to be our President?
what is 2/3 of 800 equal to?
Chemosynthetic get their bacter from what
Where are sister chromatids connected at
What type of fish are nemo and Marlin
What type of chemical reaction is happening here? 8Fe + S8 --> 8FeS
Don't understand the measure