gabbyshinault gabbyshinault
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

a store had 3 packs of paper for 4.98. how much it cost if you were to buy 2 packs

Respuesta :

elizabethisgitt elizabethisgitt
  • 25-01-2017
3.32 divide 3 into 4.98 and then take 1.66 +1.66=3.32
Answer Link
Аноним Аноним
  • 25-01-2017
3.32 is the correct answer. method: 4.98 divided by 3 = 1.66
1.66+1.66= 3.32
Answer Link

Otras preguntas

The original purpose of the Constitutional Convention of 1787 was to A. develop the principle of states' rights. B. solve the slavery issue. C. revise the Artic
an organism's trophic level refers to _____.
An air mass is a large pocket of air with _____.
What is the same in all of these polygons
A bag contains 5 yellow marbles, 7 pink marbles, and 3 purple marbles. Gordon selects a marble without looking. What is the probability that he selects a yellow
A star’s light is shifted to the blue part of the light spectrum. What does this mean about the length of light waves and movement of the star? A. The wav
Safety training in the workplace should be focused on _______. a. prevention of accidents b. treatment of accidents c. reporting of accidents d. discovery o
where did ray kroc open his first mcdonald's, in 1955?
during the prenatal period, a human being is called an A.infant B.fetus C.baby D.toddler
Which journalist called attention to the living conditions of tenement dwellers? (1 point)Jacob Riis Frederick Olmsted Daniel Burnham Elisha Otis