Seudónimo Seudónimo
  • 23-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 6 pack of undershirts cost $13.98 . This is $3.95 more than buying 6 individual shirts. If each undershirt cost the same amount, how much does each shirt cost when purchased individually

Relax

Respuesta :

hailsy
hailsy hailsy
  • 23-01-2017
i got about $1.67 per shirt
Answer Link
CrystalKit
CrystalKit CrystalKit
  • 23-01-2017
 I got $1.67 per shirt individually.
Answer Link

Otras preguntas

Which transformation below preserves similarity between the preimage and image, but does not preserve congruence? a) reflections b) rotations c) translations d)
what does it mean to capitalize interest
An increase in savings __________.
covert 35 cm/sec to 21 m/min
two rectangle have an area of 36 square inches name two possible perimeter so for the rectangles
Which is bigger 5.6 repeating or 17/3
Which civil rights leader was unwilling to compromise his demand for full equality for blacks? A. Booker T. Washington B. Marcus Garvey C. W.E.B. DuBois D. Geor
How do materials enter and leave the nucleus?
What are the three primary reasons Reconstruction failed to work as hoped? multiple choice * A ) The Federal government refused to offer any help for costs. B)
if you roll a number cube 12 times, about how many times would you expect NOT to roll a 5 or 6?