mvdzptfryc mvdzptfryc
  • 25-02-2022
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of 6 ponds of chocolate that costs $51.00

Respuesta :

godstatus15 godstatus15
  • 25-02-2022
$8.5 per peice if chocolate
Answer Link
chessplayer601
chessplayer601 chessplayer601
  • 25-02-2022

Answer:

8.5

Step-by-step explanation:

51/6=8.5

Answer Link

Otras preguntas

The velocity at the midway point of a ball able to reach a height y when thrown with velocity vi at the origin is:
The image above is an example of Marxism because ______________
lick on the box to choose whether the following statement represents a fact or an opinion. Columbus discovered America in 1492.
I need to kno the answer
Quien fue el gobernador Romualdo Palacios/
Carols spent $14 on fruit at the grocery store. he spent a total of $40 at the store. what percentage of the total did he spend on fruit?
Who suggests the narrator to go to Araby?
I need help with this!!!!
Principal fourth root of 1
How do you answer this and please show work if you solve?